Do práce na bicykli

Pozrite si aj vyhodnotenie dňa Do práce na bicykli.

Cyklokoalícia spúšťa 20. apríla 2011 akciu Do práce na bicykli, ktorá má za cieľ motivovať ľudí používať bicykel ako dopravný prostriedok z domu do práce či do školy. Okrem pravidelných cyklistov sú vítaní aj všetci občasní cyklisti, ktorí chcú začať jazdiť v meste.

Cyklokoalícia ponúka možnosť spoločnej jazdy z mestských častí smerom do centra tak, aby cyklisti spoznali optimálne trasy a mohli ich v budúcnosti používať aj sami. Tempo jazdy bude pomalšie tak, aby ho naozaj zvládol každý.

Pred jazdou odporúčame skontrolovať si technický stav bicykla a overiť si možnosť bezpečného zaparkovania v cieli cesty.

Ako sa pridať?

 • Koordinátori Cyklokoalície budú čakať na miestach uvedených nižšie o 7:30, oblečenú budú mať žltú reflexnú vestu.
 • Z Petržalky:
  • Stretnutie: Chorvátske rameno pri Technopole, koordinátor Tomáš
  • Pôjdeme: Klasicky popri ramene (niekto to pozná ako kanál), Starý most, Nám. SNP
 • Z Ružinova:
  • Stretnutie: Štrkovecké jazero na parkovisku, koordinátor Daniel
  • Pôjdeme: cez cyklotrasu Trenčianska, ďalej smer Apollo a Eurovea až na Šafárikovo námestie (v prípade záujmu či potreby môžeme ísť alternatívnou trasou po Záhradníckej a následne jednosmerkami ku Medickej záhrade a ďalej cez Dunajskú)
 • Z Dúbravky:
  • Stretnutie: pri dome služieb na Damborského, koordinátor Jožo
  • Pôjdeme: Líščím údolím a po nábreží k Novému mostu

V prípade otázok nás môžete kontaktovať emailom na info@cyklokoalicia.sk.

Taktiež uvítame skúsených cyklistov z iných častí, ktorí sú ochotní cca raz za mesiac viesť skupinu cyklistov smerom na centrum. Ozvite sa nám.

Vašu účasť môžete nahlásiť v diskusii nižšie alebo emailom na info@cyklokoalicia.sk. Cyklokoalícia vydá informáciu o úspechu akcie. Ďakujeme.


18 thoughts on “Do práce na bicykli

 1. Pôjdeme: cez cyklotrasu Trenčianska?

  To ani nie je cyklotrasa.. :-( Bežne chodím cyklotrasou pozdĺž Bajkalskej na lávku smerom na Prístavný most – ale nevyjdem na most, ale šupnem to poza benzínku na cyklotrasu pozdĺž Prístavnej ulice smerom k Apollu.

  Je to dlhšie, ale rýchlejšie a netreba zosadať 7x ako na Trenčianskej.

 2. Súhlasím, preto je tam návrh ísť cez jednosmerky. Tebou navrhovaná trasa obchádza širšie centrum, čiže je vhodná najmä pre tranzit, nie však pre možnosť odpojenia sa na rôznych miestach (práca, škola a pod.). Vidíme sa v stredu pri Štrkovci.

 3. Trasu z Petržalky by sme potrebovali opačným smerom. Tak asi skúsime sami ;-) popri ramene by to nemal byť problém.
  Len – ako riešite prechod cez cestu neďaleko nám Hraničiarov? Tá križovatka mi pripadá byť hodne nebezpečná.

 4. Pio: Veľa ľudí mi tvrdilo, že 7.30 je skoro, že ľudia chodia do práce na deviatu :-) Ale dôležité je, že sa zapojíš.
  Letitia: Možno sa niekto nájde, kto pôjde naopak, aj keď väčšina ľudí v rannom čase asi smeruje skôr z Petržalky. Spomínaný prechod cez cestu je pomerne nebezpečný, ja osobne som na bicykli túto trasu nepoužíval (jazdím tu vždy po ceste), ale keď som chodil pešo, prechádzal som cez cestu na druhom brehu ramena, ďalej od križovatky, bližšie k Námestiu hraničiarov. Na tom mieste stačí sledovať dve strany, nie tri, ako tesne pri križovatke.

 5. Ja chodim niekolkokrat tyzdne z Vajnor do Apolla. Takze nie je problem ist organizovane kedykolvek. Zrovna ale tuto stredu potrebujem auto, takze bicykel ostava doma.

 6. Od druheho jarneho dna aj ja chodim na biku. Mam to blizko, takze sa nezapojim a nadalej pokracujem v individualnych jazdach. Ale cim viac nas bude, tym lepsie. Nech si na seba s vodicmi zvykame :)

 7. magica: Zapojí sa každý, kto pôjde zajtra na bicykli, aj individuálne. Zmyslom je práve to, aby ľudia začali používať bicykel, jazdy z troch častí mesta sú len dodatočnou motiváciou pre tých, čo nevedia prvý krát kadiaľ.

 8. Pravidelne s manželkou a deťmi počas celého roka:

  trasa A (škôlka): Staré Mesto (Medená) – Obchodná – Radlinského – Račianske mýto – Trenčianska alebo Karadžičova
  trasa B (škola): Staré Mesto (Medená) – po nábreží – Eurovea – Pribinova – Košická – Trenčianska alebo Karadžičova

 9. Dnes som bol o 7:30 v Dúbravke pri dome služieb, ale nikto tam nebol a tak som po 5 minútach pokračoval do práce (tak ako iné dni) sám. Dúfal som, že sa odveziem v milej spoločnosti, ale nejak to nevyšlo. Čo sa stalo ? Kde bol Jožo ? Alebo ste to úplne zrušili ?

 10. ja mam otazku, resp. prosbu o radu, pojdem bicyklom z hranicnej na namesstie l.stura, plan je nasledovny: popod pristavny most, poza zastavku na ofi trasu na pribinovej/pristavnej, potom neviem ako okolo Toweru 115 a neviem, ci mozem bicyklom pri Eurovey priamo po nabrezi prejst az na L. Stura.

  mate skusenost ? dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.