Úspech prvého dňa Do práce na bicykli

V stredu 20. apríla sa uskutočnila akcia Do práce na bicykli, ktorú zorganizovalo občianske združenie Cyklokoalícia.

Cieľom dňa Do práce na bicykli bolo motivovať ľudí použiť bicykel ako dopravný prostriedok do práce či do školy. Cyklokoalícia zabezpečila troch koordinátorov, ktorí išli spoločne s ostatnými cyklistami a sprevádzlai ich vhodnými trasami z Ružinova, Petržalky a Dúbravky smerom do centra.

Akcie sa zúčastnilo odhadom cca 50 ľudí, štatistika zahŕňa aj ľudí počítaných po ceste alebo tých, ktorí sa prihlásili na webe. V ďalšie mesiace plánujeme pokračovať s akciami deň Do práce na bicykli a chceli by sme ho vyhlasovať každomesačne, minimálne do jesennej sezóny.

Do akcie sa zapojili aj Jozef Uhler, predseda Dopravnej komisie mesta Bratislava a Pavol Frešo, bratislavský župan.

Ďakujeme všetkým za účasť a podporu.

2 thoughts on “Úspech prvého dňa Do práce na bicykli

  1. Zdravim

    Zaujimalo by ma, aku trasu odporucate smerom z Race. Osobne dochadzam na bicykli z PK do Mlynskej doliny, z Race chodim bud cez lesopark alebo popod vinohrady po Horskej ulici. Ta ma jedinu nevyhodu – v cca 300 m useku je silno zablatena. Ak by ju magistrat pravidelne cistil (netusim, kto je vlastnikom), bola by to krasna cyklotrasa z Krasnan az po Sliacsku ulicu, pripadne po vybudovani spojky Sliacska-Tupeho az po Hlavnu stanicu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.