Rozhodli sme sa mapovať naše potreby!

Ako Cyklokoalícia sme sa rozhodli začať s podrobným mapovaním potrieb cyklistov v meste prostredníctvom portálu www.mapujeme.sk. Tento portál je zameraný na mapovanie rôznych potrieb vytipovaných skupín, medzi ktoré sa Cyklokoalícia zaradila.

Prostredníctvom tohto portálu by sme chceli pripraviť audit cykloinfraštruktúry v jednotlivých mestských častiach Bratislavy. Tento audit bude znamenať vyznačenie existujúcich cyklotrás, cyklostojanov, vysokých obrubníkov a ďalšej cykloinfraštruktúry. K týmto existujúcim prvkom budeme postupne pridávať nami vytipované cyklotrasy či cyklostojany. Výsledkom by mala byť prehľadná cyklomapa s existujúcimi cyklopodmienkami prepojená na pripravovanú cykloinfraštruktúru.

Nasledovať bude prezentácia situácie, s ktorou sa cyklisti v jednotlivých mestských častiach stretávajú. Chceli by sme postupne iniciovať stretnutia s hlavnými predstaviteľmi v samosprávach a predstaviť im súčasnú situáciu spolu s našimi predstavami či prioritami pre budúcnosť.

Od tohto auditu očakávame, že bude slúžiť ako podklad pre prípravu hlbšej koncepcie rozvoja cyklistiky pre jednotlivé mestské časti. Tá bude slúžiť ako podklad pre rozbehnutie systematického vylepšovania podmienok pre cyklistov v spolupráci medzi Cyklokoalíciou a danou samosprávou. Zároveň veríme, že tento audit umožní voleným predstaviteľom pochopiť súčasnú situáciu v ich spravovanom území a že si budú môcť spraviť obraz o tom, čo je priorita a na čo sa treba sústrediť.

Táto spolupráca však vytvára priestor aj pre vás, bežných cyklistov, aby ste svoje potreby či záujmy premietali do máp, s ktorými budeme na mapujeme.sk pracovať. Tieto mapy budú voľne dostupné a budete môcť do nich aktívne zasahovať či ich dopĺňať. Zároveň si budete môcť vytvoriť vlastný názor na existujúcu cykloinfraštruktúru vo svojom okolí a vďaka portálu možno objaviť cyklotrasu či cyklostojan, o ktorom ste predtým nemuseli vedieť.

Veríme, že rozbehnutie tejto spolupráce prinesie nám cyklistom nové možnosti pre ovplyvňovanie verejných politík zameraných na rozvoj mestskej cyklistike na území celého mesta!

One thought on “Rozhodli sme sa mapovať naše potreby!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.