Cyklotrasa Bajkalská prešla rekonštrukciou

V posledných dňoch sa mestu podarilo dokončiť rekonštrukciu cyklotrasy na Bajkalskej ulici v úseku Prievozská (od pochodu) – Ružinovská (za ČS Agip). Táto trasa je súčasťou tzv. 4. okruhu okolo mesta. Rekonštrukcia zahŕňala lokálnu opravu asfaltového povrchu v celej dĺžke, pridanie dvoch priechodov pre cyklistov (pri poisťovni Union a pri hoteli Holiday Inn), vybudovanie bezbariérových nájazdov, osadenie dopravných značiek a namaľovanie vodorovného dopravného značenia (priechody). Všetko okrem namaľovania priechodov vyzerá byť hotové, zrejme sa čaká na lepšie počasie alebo sa to dokončí na jar.

Mesto na naše naliehanie našťastie zrušilo značky „zosadni z bicykla“. Nepodarilo sa nám však kompetentných presvedčiť, aby zlegalizovali aj jazdu bicyklom okolo čerpacej stanice pri križovatke s Trenčianskou. Trasa je tam dva krát prerušená priechodom pre chodcov, nie však pre cyklistov. Problémom je neexistencia spoločného priechodu pre chodcov a cyklistov, ktorý by sa priestorov zmestil na dané miesto. Bohužial naša legislatíva nemyslela na to križovanie cesty s cestičkou pre chodcov a cyklistov o šírke 3 m.

Na trase stále zostalo jedno nebezpečné miesto – pri jazde od Ružinovskej bráni dobrému výhľadu tesne pred automobilovým vjazdom na ČS reklamná tabuľa patriaca čerpacej stanici (viď foto v galérii). Viac fotiek nájdete na Facebooku.

Ak touto trasou chodievate, dajte nám vedieť do komentátu pod článkom váš feedback. Zástupcovia mesta si totiž čítajú diskusiu. Ďakujeme.

2 thoughts on “Cyklotrasa Bajkalská prešla rekonštrukciou

  1. Dakujeme, tesim sa, chodim tade casto. Chalani, koho je to vlastne praca (kto sa do toho obul), aby som vdaky smeroval spravne …..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.