Závery zo systémovej komisie 12.2.2014

  1. Doplniť Metodiku dopravno-kapacitného posudzovania vplyvov investičných projektov so zohľadnením cyklistickej a pešej dopravy s cieľom presadiť scenár, ktorý bude viesť k zníženiu podielu individuálnej automobilovej dopravy v Bratislave.
  2. Pripraviť a v Komisii prerokovať mapu mestských cyklotrás (hlavných aj vedľajších) vrátane textovej časti, ktorá bude slúžiť ako podklad k procesu obstarávania územného generelu cyklistickej a pešej dopravy.
  3. Dôsledná kontrola parkovania a jazdenia automobilov po cyklistických trasách zo strany Mestskej polície. Zostaviť harmonogram a postup na jednotlivých úsekoch ako prevencia voči vodičom porušujúcim predpisy.
  4. Pokračovanie rokovaní s Prezídiom Policajného zboru SR a Krajským dopravným inšpektorátom (KDI) s cieľom deľby kompetencií pri určovaní dopravnej politiky mesta.
  5. Iniciovanie zmeny legislatívy, noriem a metodík na národnej úrovni, ktorá bude viesť k plošnému zrušeniu parkovania áut na chodníkoch ako aj ostatných pro-cyklisticky orientovaných opatrení.
  6. Pripraviť návrh bodových opatrení pre chodcov vrátane bezbariérových opatrení a úpravy cestných svetelných signalizácií.

Zdroj: http://pr.bratislava.sk/liferay/web/doprava/diskusne-skupiny/-/message_boards/message/2981747

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.