Pripomienkujeme projekt Panorama City V – cyklotrasa Košická

Už zostáva len asi týždeň na odovzdanie pripomienok k projektu výstavby administratívnej budovy Panorama City V na rohu Košickej a Landererovej. Dovolili sme si spísať a graficky zvizualizovať naše pripomienky a teraz čakáme na váš feedback – predsa len viac hláv, viac rozumu.  Vaše pripomienky následne zapracujeme a pošleme…

Pripomienky Cyklokoalície k projektu Panorama City V

Panorama City V - návrh Cyklokoalície
Panorama City V – návrh Cyklokoalície

Cyklotrasa Košická

Vytvorenie novej obojsmernej cestičky pre cyklistov šírky 3 m pozdĺž Košickej ul., v dotyku s riešeným územým, čím vznikne napojenie na cyklotrasu Pribinova (ktorej výstavba bude ukončená v lete 2014) na jednej strane a napojenie na cyklotrasu Košická na druhej strane. Viď priložený nákres (zelenou je označená cyklotrasa, vrátane priechodu pre cyklistov). Nerealizáciou cyklotrasy by došlo k trvalému „zabetónovaniu“ územia a vytvoreniu krátkeho úseku Košickej ulice bez cyklotrasy, čo by bolo nelogické a proti princípom podpory cyklistickej dopravy. Práve z Košickej ulice prichádza najviac cyklistov smerom na Most Apollo a opačne.

Chodník Košická

Posun chodníka tak, aby kopíroval prirodzený peší pohyb (od budovy priamo k priechodu pre chodcov), a tak, aby bol peší pohyb oddelený od cyklistického. Víď priložený nákres (žltou sú označené nové chodníky).

Zväčšenie ostrovčeka Košická-Landererova

Zväčšiť juhozápadný ostrovček v križovatke Košická-Landererova, tak aby vznikol dostatočý priestor pre priechod pre cyklistov a vyčkávacia plocha pre bicykle pred priechodom pre cyklistov. Súčasný ostrovček nespĺňa parametre pre vznik samostentého alebo primknutého priechodu pre cyklistov.

Úprava priechodu pre cyklistov Košická-Pribinova

Upraviť jednosmerný priechod pre cyklistov na rohu ulíc Kočická-Pribinova na obojsmerný. V lete 2014 vznikne jednosmerný priechd pre chodcov od Košickej k Mostu Apollo. Cyklotrasa i priechod pre cyklistov budú v tomto mieste tvorené klemfixom, ktorý je možné odmontovať a rozžíriť tak priechod pre cyklistov na obojsmerný – min. šírky 3 m.

Ďalšie pripomieky?

Ak máte ďalšie pripomienky, návrhy, komentáre k riešeniu cyklistickej alebo pešej doprave, prosím napíšte nám ich do komentáru alebo na známu emailovú adresu info(zavináč)cyklokoalícia.sk. Pripomienky posielajte do piatku 23.5.2014, aby sme ich stihli cez víkend spracovať a zaslať na Ministerstvo životného prostredia SR (Nám. Ľ.Štúra 1, 812 35 Bratislava), prípadne tak môžete urobiť sami. Tí, čo sa nám ozvali už minule, že by nám radi pomohli s posielaním pripomienok (predsalen, ak bude viac ľudí žiadať cyklotrasu tak to bude mať väčšiu váhu), tak tým pošleme cez víkend inštrukcie, že ako a kam to poslať.

Tešíme sa na Vaše podnety… Ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.