Pripomienky k projektu novej autobusovej stanice

Minulú stredu 19. novembra 2014 sme na Ministerstve životného prostredia odovzdali naše pripomienky k projektu prestavby autobusovej stanice na Mlynských nivách. Zámer umiestňuje súčasnú autobusovú stanicu do podzemia, na ďalších dvoch nadzemných podlažiach pribúdajú obchody a na treťom tržnica. Okrem súčasného vjazdu autobusov zo Svätoplukovej pribúda nový vjazd a výjazd pre autobusy zo západu, od budovy VÚB. V podzemí a na streche vzniká parkovacia garáž pre autá, pozdĺž Páričkovej je navrhnutých 178 parkovacích miest pre bicykle.

Pripomienky k pešej, cyklistickej a verejnej doprave ale aj ostatným aspektom projektu sme rozčlenili do 19 bodov. Hlavnými bodmi bolo spracovanie štúdie riešenia cyklistickej a pešej dopravy v lokalite a následná dostavba cyklotrás v okolí. Takmer dve stovky navrhnutých miest pre bicykle sú v bratislavských podmienkach nadštandard, navrhujeme však umiestnenie stojanov do viacerých bodov a tiež zriadenie stráženého parkovania bicyklov. Pre verejnú dopravu sme navrhli bus pruhy na Mlynských nivách, ktoré sa majú rozšíriť na šesť pruhov.

Pozrite si aj celý zoznam zámerov posudzovaných v procese EIA.

cyklokaradzicova

cyklokosicka

One thought on “Pripomienky k projektu novej autobusovej stanice

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.