Ako mesto kašle na chodcov keď nasneží

K trvalej udržateľnosti mesta patrí aj pešia doprava, ktorú dlhodobo podporujeme. Toto je návod ako donútiť mesto aby si odhrnulo sneh z miest, ktoré sú v jeho správe.

Bol pondelok ráno a ľudia smerovali do práce. Od nedeľného sneženia už prešlo viac ako 24 hodín a stále neboli odhrnuté hlavné pešie ťahy v meste, ktoré mesto spravuje – napr. nadchod pri SAVke. Keďže naše mesto nefunguje proaktívne, ale reaktívne, najprv musíte zavolať, aby sa údržbová čata uráčila odhrnúť niečo pre peších. Komu zavolať?

Branislav Wolf, Koordinácia dopravných systémov, tel.: +421 259 356 198, e-mail: branislav.wolf@bratislava.sk

Ten to zariadi, alebo Vás ďalej prepojí na niekoho kto to má na starosti. Nadchod pri SAVke už od pondelka opäť slúži chodcom. Stačí jeden telefonát. Nebuďte ľahostajní, nabudúce zavolajte Vy!

Nadchod pri SAVke po telefonickej urgencii
Nadchod pri SAVke po telefonickej urgencii

Hanbou je, že pred domami je ešte aj dnes kopec snehu, ktorý nebol odhrnutý ani v nedeľu, ani v pondelok ani v utorok. V takomto prípade sa môžete obrátiť na inšpktorov verejného poriadku v príslišnej mestskej časti, napr. v Starom Meste 0903 429 101.

7 thoughts on “Ako mesto kašle na chodcov keď nasneží

  1. Nadchod pri SAVke odhrnali v nedelu vecer okolo deviatej vecer, aj sol mali vo vedierkach. Takze proaktivne to bolo ale asi nie dostatocne. Piece.

    1. v pondelok rano odhrnuty nebol a nebol ziaden naznak toho, ze by den predtym odrnali, lebo na kraji neboli kopky snehu, takze neverim tomu, ze odhrnali, jedine ze by to uplne vycistili

  2. Inšpektori verejného poriadku by mali zobrať lopaty a odhŕňať sneh z komunikácií vo vlastníctve a správe Mesta a jeho mestských častí. A nenútiť vlastníkov a správcov priľahlých nehnuteľností, aby čistili napr. mestské chodníky. A ešte by mohli chodiť za osádkami OLO a dočisťovať stojiská kontajnerov na pozemkoch mesta / mestských častí od smetí vytrúsených pri vyprázdňovaní kontajnerov. Aby neboli zaťažovaní vlastníci a správcovia priľahlých nehnuteľností neporiadkom vzniknuvším v dôsledku nekoordinácie Magistrátu, miestnych úradov mestských častí a ich siete rôznych „verejnoprospešných“ podnikov

  3. v Ba mame 4000 bezdomovcov ale mame vsade sneh. navrhoval by som aby notabene vytvorilo obcianske zdruzenia ktore by dostavalo od obcanov cez mesto vo forme dane za odhrnanie chodnikov peniaze a bezdomovci by odhrnuli celu bratislavu. v dedinach byvaju takzvane verejno prospesne prace v bratislave asi nikto nedostava podporu od statu….

  4. Vagus už jeden takýto projekt robí vďaka participatívnemu rozpočtu, alebo mestskej časti. Ľudia bez domova pracujú a upratujú trasu od Námestia Slobody po Račko a Šancovú napr.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.