Výstavba cyklotrasy v Boroch

V uplynulých dňoch sa rozbehla dostavba asi 300 metrového úseku cyklotrasy pri nákupnom centre Bory Mall. Po jej dostavbe bude možné prejsť vyše 1,5 km od Bory Mallu po Metro mimo trás pre motorovú dopravu. Trasa má samostatnú časť pre cyklistov a samostatnú pre chodcov. Bude sa na nej nachádzať aj jedno mimoúrovňové križovanie. Zvyšné križovatky sú správne realizované ako priechody pre cyklistov, čo však v Bratislave nebýva zvyčajnou praxou.

Bohužiaľ však bude cyklotrasa izolovaná od susedných mestských častí – do Lamača a Dúbravky bude stále nutné pokračovať po hlavných cestách.

Cyklotrasa R11 pri Bory Mall - 4.4.2015
Cyklotrasa R11 pri Bory Mall – 4.4.2015
Cyklotrasa R11 pri Bory Mall - 7.4.2015
Cyklotrasa R11 pri Bory Mall – 7.4.2015

8 thoughts on “Výstavba cyklotrasy v Boroch

 1. tesim tesim. na zaciatku to vyzeralo, ze nic take tam nebude. …a nejake tie zainteresovane mestske casti by nemali zaujem nejak sa na tie cyklochodniky napojit? pripadne nejake prilahle obchodne prevadzky, ktore by mohli mat zaujem aj o pesich/cyklo-zakaznikov…?

 2. Cyklotrasa bude fajn, zrejme sa to dostavuje kvoli otvoreniu Decathlonu. Cyklostojany pri Decathlone su otrasne, tam by som veru svoj bike neodstavila, zlodeji by mali lahku pracu.

  1. Podľa mňa toto priamo s Decathlonom nesúvisí, jednoducho prišla jar a Bory chcú sfinišovať cyklotrasu. Na rozumné použitie cyklotrasy pre naozaj všetkých cyklistov (aj do Decathlonu) stále chýba spomínané napojenie na okolité mestské časti.

   Decathlonu som cez formulár na ich webe písal a pýtal sa na to, či budú mať bezpečné stojany (ešte pred tým, než boli osadené terajšie zlé), zatiaľ neodpovedali :( Skús aj ty poslať podnet na zlepšenie, možno ak ich bude viac, tak to začnú vnímať ako problém.

   1. Na FB Decathlonu sa niekto stazoval, ze bus tam pri nich nestoji a odpoved bola, ze pracuju na tom a „momentálne je vo výstavbe chodník, ktorý bude viesť od Bory Mall priamo k našej predajni.“ Tak som usudila, ze to asi suvisi s nimi.

    Uz som im napisala, ze maju otrasne cyklostojany.

 3. DEcathlon reagoval na mail ohladne cyklostojanov:
  „Ďakujeme za vašu reakciu. Stojany, ktoré ste mali možnosť vidieť sú len provizorné. Veľké kryté stojany, kde bude možnosť pripnutia o rám sú momentálne vo výrobe a čoskoro nám budú dodané.
  So športovým pozdravom,
  tím Decathlon.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.