Ako sa dostať bicyklom na Zlaté Piesky

Začíname letný seriál ako sa dostať bicyklom na rôzne miesta v rámci Bratislavy. Postupne pokryjeme rôzne body v centre aj širšom centre až po rekreáciu na okraji mesta.

Jazero Zlaté piesky sa pre cyklistu v centre môže zdať ako nedosiahnuteľná méta. Vybrali sme sa teda cez víkend cestu na Zlaté piesky objaviť a otestovať. Zohľadnili sme takú cestu, ktorú zvládnu aj rodiny s deťmi.

Centrum – Zlaté Piesky

Štart: centrum mesta (Justičný palác)

Cieľ: jazero Zlaté Piesky

Čas: 30 minút rodiny s deťmi, 20 minút rýchlejšie tempo

Odporúčaná trasa - bicyklom na Zlaté Piesky
Odporúčaná trasa – bicyklom na Zlaté Piesky

Kde si dávať pozor

  • pri prechádzaní Tomášikovej – možnosť využiť neďaleký priechod pre chodcov
  • na Trnavskej ceste – odporúčame jazdiť bližšie k chodníku pri cintoríne; možnosť využiť priechod pre chodcov
  • Na Križovatkách pri LIDL – zvýšený pohyb áut z parkoviska
  • Na Galvaniho – možnosť využiť priechody pre chodcov
  • Na Galvaniho – môžete pokračovať smerom na Bočnú k oficiálnemu vstupu k pokladniam Zlaté Piesky alebo cez Starú Ivanskú cestu k neupravenému brehu jazera

Pozrite aj: Mapa odporúčaných cyklotrás v Bratislave

Autor fotografie: Robert Vystrčil

8 thoughts on “Ako sa dostať bicyklom na Zlaté Piesky

  1. Veru trafili ste. Uz 2. rok chodim aj ja s malym v sedacke zo strkovca na juznu plaz presne tak isto. Okolo cintorina, cez zeleznicny podchod, doprava po ulici Na Krizovatkach az k Lidlu kde prejdem cez Galvanoho a az na piesky po ulici Mokra Zahon. Vyborny tip pre neznalych. Vdaka.

      1. prosím Vás, vedeli by ste znovu zverejniť tú trasu? Je ťažké vybrať si správnu trasu aj s použitím vašej mapy, lebo tie cyklo trasy sú veľmi potrhané. Často potom idem radšej po chodníku rýchlosťou chodcu ako vedľa áut. Určite by som dal na vaše odporúčanie a to nie len v tomto prípade. Ďakujem

  2. Btw, keď človek dorazí po ulici Mokráň-záhon (suprúzkej keď sa tam stretne s autami) k lodenici a popri južnom brehu chce ísť na voľnú pláž na východe – tá štrková cestička sa tam každým rokom dosť rozpadá a miestami (najmä JV časť) bude už úplne nepriechodná. Nad týto rozpadajúcim sa brehom je ale akýsi spustnutý areál s rozpadnutým plotom, so starými sklenníkmi – vie sa komu patrí? Či by tam mesto nemohlo pridať normálnu asfaltovú cyklocestu ako pokračovanie Mokráň-záhona? (Teda ak ich záujem nie je výhľadovo nepodporovať neplatenú rekreáciu na východe jazera, ale donútiť všetkých platiť za typizovaný plážový cirkus ako v areáli na severnej strane. :D)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.