Komunitný bike sharing Biele bicykle (White Bikes)

Biele bicykle v Bratislave sú komunitný bike sharing systém (t.j. požičovňa verejných bicyklov). Keďže Mesto Bratislava nerealizovalo mestský bike sharing v roku 2012, rozhodli sme sa spustiť náš bike sharing spolu s Cyklokuchyňou. Samotné bicykle boli zabezpečené s podporou Rotary Club-u.

Chcete používať Biele bicykle?

Zapojiť sa môže každý, kto nejakým spôsobom vie pomôcť pri rozvoji systému Biele bicykle (napr. opravy bicyklov, grafika/dizajn, programovanie, propagácia alebo aj iné aktivity – premyslite, navrhnite). Používanie je tiež podmienené absolvovaním “školenia” – ako biele bicykle používať a zamykať.

Ako sa zaregistrovať?

Registrácia je možná na adrese www.whitebikes.info/register, neaktivuje sa však účet. Ten je aktivovaný až po osobnom kontakte na školení (väčšinou Hurbanovo námestie, Aupark tower, Kolarovo namestie alebo atriaky) a podpise zmluvy.

Informácie nájdete aj v tomto rozhovore alebo na Startitup.

Tu je ešte chuťovka: info z roku 2001 o prvom pokuse o bike sharing v Bratislave.

Ako podporiť bike sharing Biele bicykle?

Radi Ťa uvidíme na pravidelných stretnutiach. Ak si členom, informácie o dátume stretnutí už teraz dostávaš emailom a publikujeme ich aj na facebooku. Ak nemáš čas zapájať sa, radi prijmeme dobrovoľný príspevok. Stačí vyplniť tento formulár.

Systém Bielych bicyklov je založený na software Open Source Bike Share.

V cyklodielňach môžeš spoznať viacej cyklistov:

CykloDielňa BANM    každý utorok od 15:00 do 19:00

Cyklokuchyni každú stredu 18:00-22:00 pri Starom moste na petržalskej strane, Tyršovo námestie  mapa tu.

 

Tam má človek možnosť spoznať ľudí, porozprávať sa o svojej motivácii bicyklovať a prirodzene sa zapojiť do komunitných aktivít.