Komunitný bike sharing Biele bicykle (White Bikes)

Biele bicykle v Bratislave sú komunitný bike sharing systém (t.j. požičovňa verejných bicyklov). Keďže Mesto Bratislava nerealizovalo mestský bike sharing v roku 2012, rozhodli sme sa spustiť náš bike sharing spolu s Cyklokuchyňou. Získanie bicyklov podporil Rotary Club.

Náš transparentný účet je vo Fio banke.

Chcete používať Biele bicykle?

Zapojiť sa môže každý, kto nejakým spôsobom vie pomôcť pri rozvoji systému Biele bicykle (napr. opravy bicyklov, grafika/dizajn, programovanie, propagácia alebo aj iné aktivity – premyslite, navrhnite). Používanie je tiež podmienené absolvovaním “školenia” – ako biele bicykle používať a zamykať.

Ako sa zaregistrovať?

Registrácia je možná na adrese www.whitebikes.info/register, neaktivuje sa však účet. Ten je aktivovaný až po osobnom kontakte na školení (väčšinou Hurbanovo námestie, Aupark tower, Kolarovo namestie alebo atriaky) a podpise zmluvy.

Informácie nájdete aj v tomto rozhovore alebo na Startitup.

Tu je ešte chuťovka: info z roku 2001 o prvom pokuse o bike sharing v Bratislave.

Ako podporiť bike sharing Biele bicykle?

Radi ťa uvidíme na pravidelných stretnutiach. Ak si členom, informácie o dátume stretnutí už teraz dostávaš emailom a publikujeme ich aj na facebooku. Ak nemáš čas zapájať sa, radi prijmeme dobrovoľný príspevok. Stačí vyplniť tento formulár.

Systém Bielych bicyklov je založený na software Open Source Bike Share.

V cyklodielňach môžeš spoznať viacej cyklistov:

CykloDielňa BANM  každý utorok od 15:00 do 19:00

Cyklokuchyňa každú stredu 18:00-22:00 na parkovisku pri Starom moste na Petržalskej strane.

Tam má človek možnosť spoznať ľudí, porozprávať sa o svojej motivácii bicyklovať a prirodzene sa zapojiť do komunitných aktivít.