Čo sú to Biele bicykle?

Biele bicykle v Bratislave sú komunitným bike sharing systém (teda systém požičovne verejných bicyklov). Keďže Mesto Bratislava nerealizovalo mestský bike sharing v roku 2012, rozhodli sme sa spustiť náš bike sharing spolu s Cyklokuchyňou. Samotné bicykle boli zabezpečené s podporou Rotary Club-u.

Chcete používať biele bicykle?

Zapojiť sa môže každý, kto nejakým spôsobom vie pomôcť pri rozvoji systému White Bikes (napr. opravy bicyklov, grafika/dizajn, programovanie, propagácia alebo aj iné aktivity – premyslite, navrhnite). Používanie je tiež podmienené absolvovaním “školenia” – ako biele bicykle používať a zamykať.

Ako sa zaregistrovať?

Registrácia je možná na adrese www.whitebikes.info/register, neaktivuje však účet. Ten je aktivovaný až po osobnom kontakte a splnení podmienok vyššie. Tie overia dvaja existujúci členovia systému a tým dajú súhlas na aktiváciu užívateľa (“odporúčanie”).

Takto napísané to znie zložito – najjednoduchšie je zastaviť sa v Cyklokuchyni každú stredu 18:00-22:00 pri Starom moste na petržalskej strane, Tyršovo námestie  mapa tu. Tam má človek možnosť spoznať ľudí, porozprávať sa o svojej motivácii bicyklovať a prirodzene sa zapojiť do komunitných aktivít.

Informácie nájdete aj v tomto rozhovore.

Tu je ešte chuťovka: info z roku 2001 o prvom pokuse o bike sharing v Bratislave.

Ako podporiť Biele Bicykle?

Radi Ťa uvidíme na pravidelných stretnutiach. Ak si členom, informácie o dátume stretnutí už teraz dostávaš emailom a publikujeme ich aj na facebooku. Ak nemáš čas zapájať sa, radi prijmeme dobrovoľný príspevok. Stačí vyplniť tento formulár.