Súťaž „Do práce na bicykli“

Chodíš do práce na bicykli? Chceš si zlepšiť kondičku a vychutnať jarné rána na čerstvom vzduchu? Zapoj sa spolu s kolegami a zúčastnite sa prvého ročníka celonárodnej cyklistickej kampane  „Do práce na bicykli“, podporujúcej cyklistickú dopravu, čistejšie ovzdušie a krajšie prostredie.

Zapojte sa s kolegami do prvého ročníka celoslovenskej súťaže „Do práce na bicykli“ a zmerajte si sily s tímami z iných miest! Nechajte auto doma a vychutnajte si jarné slnko, slobodu, ktorú ponúka len bicykel a pomôžete tým aj životnému prostrediu. Už žiadne státie v kolónach! My vás za to radi odmeníme! Výzvu na zapojenie sa do súťaže „Do práce na bicykli“ vyhlásil národný cyklokoordinátor. Mesto Bratislava sa do súťaže zapojilo a organizuje ju v spolupráci s OZ Cyklokoalícia a MOBILE 2020. Každé zapojené mesto vyhlási svojich víťazov, ktorí budú odmenení. (kontakty na koordinátorov v ďalších mestách nájdete tu.)

Pravidlá

(skrátené z podrobného štatútu)

 1. Tím zamestnancov (2-4) z rovnakej firmy alebo inštitúcie si zapisuje svoje jazdy.

 2. Firma môže mať viac tímov.

 3. Vyplňovanie je založené na čestnosti.

 4. Počítajú sa iba cesty do práce a z práce. Cez víkend len vtedy, keď súťažiaci išiel do práce.

 5. V záujme neúmerného zvýhodnňovania kuriérov a pod. profesí sa nezapočítavajú cesty v rámci práce (pochôdzky a pod.).

 6. Evidencia jázd sa zasiela 1x týždenne miestnemu koordinátorovi do nedele daného týždňa do 24.00 hod., aby v pondelok už mohli byť zverejnené priebežné výsledky tímov, jednotlivcov a firiem.

 7. Sú tri kategórie: V prvej súťažnej kategórii budú súťažiaci hodnotení na základe celkového počtu najazdených kilometrov – bude vybratý najlepší tím, ktorý najazdil v uvedenom termíne najviac kilometrov do práce a z práce a aj najlepší jednotlivec, ktorý v uvedenom termíne najazdil najviac kilometrov do práce a z práce.
  V druhej súťažnej kategórii budú súťažiaci hodnotení na základe celkového počtu jázd absolvovaných – bude vybratý najlepší tím, ktorý v uvedenom termíne najazdil najväčší počet jázd do práce a z práce a najlepší jednotlivec, ktorý v uvedenom termíne najazdil najväčší počet ciest do práce a z práce.
  Tretia – bonusová kategória – vyhodnocuje sa, či aspoň 2/3 všetkých ciest do práce a z práce v jednom tíme bolo uskutočnených na bicykli.


 

 

[ninja_forms_display_form id=2]